El Club Atletisme Tarragona ferm candidat a l'ascens a la máxima categoria de l'atletisme català

Andrea

El CA Tarragona ha pres part aquest cap de setmana a Santa Coloma de Gramenet a la 1a de les 2 Jornades que es disputa el Campionat de Catalunya de clubs absolut del Grup B.

Després d'aquesta Jornada, el CAT presenta la seva candidatura a aconseguir una de les dues places d'ascens a la màxima divisió catalana, després d'haver aconseguit 417 punts a tan sols 3 punts de la Unió Atlètica Colomenca; el tercer lloc l'ocupa el Barcelona Atletisme amb 356,5 punts.

Els atletes del club lila van destacar en gairebé totes les proves. Van aconseguir els 16 punts guanyant les seves respectives proves Jan Sans en els 200 m (22''14 segons, marca personal), Fernando Flores (24'35''50, marca personal), Núria Caballero en el concurs del salt d'alçada (1,66 metres), Laurine Elisa Marimón en el concurs del triple salt (11,97 metres), Bàrbara Pintado al llançament de disc (35,41 metres), i Júlia Suárez a la prova dels 5.000 metres marxa (23'34''94, marca personal).

Hug Pentinat en el concurs del salt de perxa (3,90 metres), Dídac Expósito en el llançament de pes (11,55 metres), Adrià Serres en el concurs de llançament de javelina (49.90 metres), Andrea Trapé en la cursa dels 400 tanques (1'03''71, marca personal), Carla González en la dels 3.000 metres obstacles (12'38''71), Joana Domingo (32,42 metres) assolien 15 punts cadascú d'ells.

En tercera posició de les seves proves van acabar Clàudia Mir en els 400 tanques (1'04''72, marca personal), Sira Bo en la cursa dels 3.000 obstacles (12'38''91, marca personal), Maria Falcó en el salt d'alçada (1,53 metres), Núria Menchón en el concurs de llançament de martell (36,75 metres, marca personal) i l'equip del relleu femení 4x400 metres format per Clàudia Mir, Nerea Lago, Laura Yan Solé i Andrea Trapé (récord del club).

En quarta posició, en els 800 metres va finalitzar Xavier Ros (1'57''33), Laura Yan Solé en la prova dels 200 metres (26''83, marca personal), Maria Bertrán en el concurs del llançament de martell (36,34 metres) sumant 13 punts cadascú dels atletes.

Cinquè van ser Hugo Rodríguez en els 800 metres (1'58''52, marca personal), Aleix Lago va ser sisè en els 3.000 metres obstacles (10'30''34, marca personal).

Pol Aixalà en els 400 metres tanques (1'03''09, marca personal) i Marc José en el concurs del salt de llargada (6,10 metres), van aconseguir els 10 punts corresponents a la setena plaça aconseguida a les seves proves. Edgar José en el salt de llargada (5,93 metres), Leire Domínguez en la prova dels 200 metres (27''98, marca personal), Laura Santos al concurs del triple salt (9,95 metres) assolien el vuitè lloc.

Pablo Ángel aconseguia el novè lloc en una accidentada cursa de 400 tanques (1'04''68). En el concurs del salt de perxa, el jove debutant Lluc Subirós aconseguia 7 punts en acabar 10è; els mateixos punts aconseguits per Ot Pentinat en el concurs del llançament de pes (9,55 metres) i Ferran Tortosa en el llançament de javelina (33,20 metres).

6 punts aconseguien Maria Buscail en acabar onzena en la prova dels 800 metres (2'34''40), Javier Almalé i Joan Bardina 5 punts en els 200 metres (24''60) i en els 5.000 metres marxa (35'57''74), respectivament. I Ricard Prió i Judit Ravell, assolien 4, i 3 punts respectivament, en els 3.000 metres obstacles (11'05''73) i en els 800 metres (2'37''87), respectivament.

Aquest proper diumenge 18 en horari matinal es disputarà la segona i definitiva jornada que definirà la classificació final.

 

 

Comentaris