20 atletes de l’ECAT a la final del Campionat de Catalunya

BlancaT

Aquest dissabte es va disputar la jornada prèvia del Campionat de Catalunya de promoció (categories sub10, sub12 i sub14) a les pistes d’Ascó. Va ser una jornada amb una gran participació dels atletes de l’Escola, en la que fins a 36 atletes havien aconseguit un difícil lloc en la prèvia, realitzant una gran competició i molts d’ells millorant les seves marques personals. 20 d’aquests atletes aconseguien el pas a la desitjada final, en la que només es classificaven els 16 primers de cada cursa i els 12 primers de cada concurs (salts i llançaments), i que es disputarà el dissabte 10 de juny a Castellar del Vallès.

Estaran a la final:

En categoria Sub10:
-    Paco Lorenzo: 60 mll (9.14 s) i llargada (3,45 m)
-    Eric de la Rosa: 1000 mll (no van agafar els temps) i llargada (3,30 m)
-    Clara Ortiz de Landázuri: 1000 mll (3:52.79 min) i llargada (3,09 m)
-    Jeroni Flores: alçada (1,08 m) i llargada (3,29 m)
-    Paula Díez: 1000 mm (6:16.14 min)
-    Quimey Izaga: 1000 mm (5:35.90 min)

En categoria Sub12:
-    Guillem Ferran: 60 mll (8.87 s)
-    Sílvia Vicente: 60 mll (9.06 s) i 60 mt (10.40 s)
-    Luana Izaga: 60 mll (9.18 s) i llargada (3,79 m)
-    Unai Ortiz de Landázuri: 60 mt (10.40 s) i llargada (3,88 m)
-    Joan Sinfreu: alçada i pilota (27,84 m)
-    Víctor Jiménez: alçada (1,24 m)
-    Lluc Subirós: llargada (4,08 m) i pilota (38,14 m)
-    Joan Martorell: pes (7,00 m)
-    Pau Crespo: pilota (28,03 m)

I en categoria Sub14:
-    Hugo J. Saiz: 80 mll (11.42 s)
-    Martina Pomes: 150 mll (19.75 s) i alçada (1,45 m)
-    Natàlia Sánchez: 220 mt (36.90 s) i llargada (4,46 m)
-    Laia Aldave: perxa (2,20 m)
-    Júlia Suárez: 3000 mm (16:41.85 min)

Tot i també fer una brillant actuació, no van poder aconseguir el passi:
-    Noemí González: 60 mll (10.34s) i 1000 mll (3:58.20 min)
-    Duïna Borredà: 60 mll (10.37s) i 1000 mll (4:12.37 min)
-    Diana Garcia: 1000 mll (3:56.34 min)
-    Nora Montolio: 1000 mll (3:59.26 min) i llargada (2,52 m)
-    Clàudia Guim: pilota (12,42 m)
-    Quimey Izaga: llargada (2,83 m)
-    Ivan Ferrer: 1000 mm (6:50.00  min)
-    Clàudia Sánchez: 1000 mm (7:29.48 min)
-    Bruna Masdéu: 1000 mm (7:30.02 min)
-    Guillem Ferran: llargada (3,85 m)
-    Víctor Jiménez: llargada (3,80 m)
-    Matías Costa: disc (13,34 m)
-    Joan Martorell: pilota (22,39 m)
-    Aina Tomàs: 80 mll (11.78 s) i 150 mll (21.69 s)
-    Lucía Vega: 600 mll (1:59.00 min)
-    Alba Torres: 1000 mll (3:44.49 min)
-    Lara Herrera: 1000 m obstacles (3:58.92 min) i disc (18,57 m)
-    Abril Llop: pes (7,52 m) i disc (13,83 m)
-    Laia Aldave: disc (15,99 m)
-    Berta Pelicano: martell (SM)
-    Berta Pomes: javelina (13,50 m)

Comentaris