Resum d'aparicions en els rànquings de la passada temporada 2009-2010

Didac

En aquest article volem fer un petit repàs i resum de les diferents aparicions en rànquings de la FCA i RFEA des de la categoria Aleví fins a veterà.

Començant pels més petits, en la categoria aleví femení trobem a Mireia López que és 9a en Salt de Llargada amb 3.92m i en la 25a Alícia Vázquez amb 3.66m. Aquestes dues atletes també figuren en la posició 15 i 22 en proves combinades (Tetratló) amb 1286 i 1182 punts respectivament.

Saltant a la categoria cadet, trobem a Maria Álvarez que és 9a en el rànquing de salt d'alçada amb 1.46m i Maria Montañès 3a en pes amb 10.06 i 4a en disc amb 29.44 metres i 20a en Javelina amb 20.10 metres, prova en la que Anna Esparza figura en el 16è lloc amb 21.52 metres.

En categoria juvenil femení trobem a Núria Torradame en els 100 metres tanques en 17a posició i una marca de 18.62, en el salt d'alçada figura en la posició 24 amb 1.30 mentre que Montse Guinovart és 18a en amb 1.35 metres.

En el llançament de disc, Montse Guinovart és 20a amb 19.81 metres.

També en categoria juvenil trobem a Marc José en els 100 metros llisos és 4t amb 11.23 amb cronometratge elèctric, mentre que en el cronometratge manual apareix en primera posició amb 10.7. És 17è en els 200 metres llisos amb 23.8. José encapçala el rànquing de Catalunya i d'Espanya en els 110 metres tanques amb 13.90, en el salt d'alçada apareix en el lloc 24 amb 1.55, 7è en el Salt de Llargada amb 6.16, 25è en Disc amb 26.09, 13è en Javelina amb 38,87 i 6a posició en les proves combinades, amb 3881 punts.

També en la mateix categoria juvenil Fernando Álvarez és 8è en els 5 quilòmetres marxa amb un temps de 32'33"7

Pel que fa a categoria júnior, l'atleta Mireia Tortosa figura en la 7a posició en llançament de javelina amb 16.15 metres.

En categoria absoluta trobem a Marc José en el lloc 29è als 100 metres llisos en crono elèctric i 5è en el manual. Pedro Ortega ocupa la posició 35 en 3.000 llisos amb 9'08"2, la 22 en 10.000 llisos amb 32'19"07, 40è en Mitja Marató amb 1h11'24"

Jaume Garcia 19è en Marató amb 2h42'08".

En els 110 metres tanques elèctrics Dídac Ríos figura en la posició 33 amb 17"20, en manual Adrià Serres es el 16è amb 16"0.

Agustí Oriol 39è en els 400 metres tanques amb 1'01"6

Robert Romaní 27è en salt d'alçada amb 1.80, Dídac Ríos és el 35è amb 1.75 i Dani Ariza 46è amb 1.70.

En Salt amb Perxa 48a posició per Adrià Serres amb 3.50.

Robert Romaní és el 15è en el salt de llargada amb 6.69 mentre que Ferran Tortosa ocupa la 41a posició amb 6.30

32a posició per Farouk Mellakhi en triple salt amb 13.03

Ferran Tortosa apareix també en el lloc 35 del llançament de Disc amb 34.19, en el de javelina Adrià Serres és 16è amb 48,59.

Pel que fa a la Decatló, Dídac Ríos és 9è amb 4902 punts, seguit d'Agustí Oriol 10è amb 4750 punts i Bernat Rocamora, 14è amb 3.133

En els relleus 4x100 el relleu format per Ferran Tortosa, Marc José, Bernat Rocamora i Dídac Ríos figura en 23a posició amb 46.1 i en el de 4x400 en 34a posició amb David Lago, Pedro Ortega, Adrià Serres i Bernat Rocamora

Finalment en l'apartat de veterans trobem fins a 78 aparicions en el rànquing que sumades a les 48 d'entre les categories aleví a sènior fan més d'un centenar d'aparicions

En la categoria trobem actuacions destacades dels atletes com Quico Iborra en els 100 metres llisos en 15a posició amb 12.64 (7a posició en M40)

Jose Miguel Martin en els 100 llisos manuals en 2a posició (2n M35) amb 11.6, també és 2n en els 200 llisos amb 24"47 entre d'altres

Trobem també a Juan Blanco en el lloc 47  dels 100 llisos amb 14" (9è M45) que també és 50è en 800 amb 2'24"79 (9è M45).

Narcís Ros figura el 36è en els 200 amb 28"20 (8è M45) i 38è en els 400 amb 1'01"28 (8è M45).

En els 800 llisos trobem a David Lago 11è amb 2'05"79 (6è M35) i Jordi Miró 10è en M45 i 2'24"87.

David Lago també apareix 36è en els 1500 llisos amb 4'29"42 i 8è en els 400 metres tanques amb 1'06"25 (4t M35), és 25è en els 3.000 obstacles amb 11'16"8

En el 3000 hi trobem en Fernando Flores 25è (9è M40) amb 10'02"11, 28è Carlos Ferrer 10'29"47, 29è Jose Fco. Garcia 10'41"99, 31è (7è M45) Jordi Miro 10'51"5, 32è (10è M35) Emili Barberan 10:59"0 i Victor Lopez el 37è amb 11'46"44.

Fernando Flores també és 24è en els 10.000 llisos amb 35'46"88 8è en M40 i 18è en els 5.000 metres marxa amb 26'25"5 6è M40 i 19è (5è M40) en 3.000 obstacles amb 10:57.2

Pere Pardines és el 2n del rànquing en 110 metres tanques veterà amb 19.03 i és el primer en la categoria M45, figurà el 5è en salt d'alçada (1r M40) amb 1.57 i és 22è (7è M40) en Salt amb Perxa amb 2.00

Dani Ariza lidera el rànquing veterà de salt d'alçada amb 1.70, també lidera el rànquing de la M60 en Llargada i Javelina Luis Saez

Josep Maria Mateo es 7è en triple salt i 19è en llargada.

Així com les bones posicions dels dos relleus, podeu consultar tots els rànquings a la pàgina web de la FCA

Comentaris